مجید فراهانی در جلسه شورا بیان کرد: شورای شهر در بودجه مصوب سال 99 شهرداری را مکلف به هزینه 647 میلیارد ریالی جهت حمایت از توسعه و تجهیز مدارس کرده است.

به گزارش مرور نیوز، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری پایتخت درباره بازگشایی مدارس ، اظهار داشت: روز گذشته با نواخته شدن زنگ مدارس در شرایطی که همچنان شیوع کرونا مهمترین تهدید برای زندگی به شمار می‌رود، سال تحصیلی جدید آغاز شد.

وی افزود: دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان و طلایه‌داران ایران در شرایطی به مدرسه باز می‌گردند که موضوع سلامتی و دغدغه جان به بیم و امیدهای پدران و مادرانی که تمام تلاششان را برای سعادت و سلامت فرزندانشان به کار بسته افزوده شده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد:‌ دوگانه‌سازی آموزش و سلامت، خانه و مدرسه امری مضموم است اما وقتی که دانش‌آموزان شاهد آغاز سال تحصیلی با حضور مجازی رئیس‌جمهور هستند، قطعاً در ذهن پرسشگر آنها سؤالات بسیاری مطرح شده است

فراهانی گفت: شهرداری تهران به عنوان همراه همیشگی مردم تلاش خود را برای صیانت از حق شهروندان به ویژه دانش‌آموزان و معلمان به کار می‌بندد و شورای شهر در بودجه مصوب سال 99 شهرداری را مکلف به هزینه 647 میلیارد ریالی جهت حمایت از توسعه و تجهیز مدارس کرده است.

وی گفت: تا امروز از محل برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا توسط دولت سهمی به شهرداری تهران پرداخت نشده است ولی شهرداری به وظیفه خود در صیانت از حق حیات شهروندان عمل می‌کند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: به عنوان نماینده مردم شهر تهران در اجرای بند 3 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور درباره لزوم و مشارکت فعال مناطق در ایجاد زمینه‌های ارتقاء سلامت و بهداشت دانش‌آموزان در مدارس برای پیشگیری از شیوع کرونا به شهردار تهران تذکر می‌دهم.

فراهانی گفت:‌امیدوارم با همکاری به موقع شهرداری‌های مناطق و همکاری مدیران و معلمان شاهد توجه کامل به سلامت دانش‌آموزان در مدارس باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز