سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه اراده برخورد با فساد تغییر نخواهد کرد افزود: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و معرفی گلوگاه‌های فساد برنامه‌های ویژه ای دارد.

به گزارش مرور نیوز، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تسلیت ایام عزاداری ماه محرم گفت: از عزاداران بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکر عرض می‌کنم. اقدام شایسته عزاداران، وعاظ و مراجع در اجابت رهنمودهای مقام معظم رهبری جای تقدیر دارد.

وی در ادامه گفت: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و معرفی گلوگاه‌های فساد برنامه‌های ویژه ای دارد.

اسماعیلی به تبیین استجازه رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: اراده برخورد با فساد تا زمانی که مفاسد وجود داشته باشد هیچ گاه تغییر نخواهد کرد این تغییر زمانی خواهدبود که زمینه‌های فساد از بین برود. دو سال قبل بنا بر ضرورت‌های اجتماعی وقت رئیس قوه قصاییه وقت درخواست تشکیل دادگاه‌های ویژه را داشتند.

سخنگوی قوه قضائیه اظهارداشت امروز شرایط تغییری نکرده است و همچنان شاهد سوءاستفاده گران هستیم، با در نظر گرفتن شرایط و جهت برخورد قاطع تصمیم مسئولان قصایی بر استمرار این دادگاه‌ها بود

وی افزود: تلاش ما برگزاری دادگاه‌ها منطبق با قانون بوده و هست. بررسی وضعیت روز و عملکرد دادگاه‌ها ما را به این نتیجه رساند با اصلاح برخی رویه‌ها و قاطع بودن برخوردها می‌توان انتقادها را برطرف و مبارزه را شدت بخشید.

اسماعیلی ادامه داد از فردا دادگاه‌ها به کار خود با برخی اصلاحات ادامه خواهند داد. یکی از اصلاحات این است که دا گاه‌های ما که شعبی از دادگاه انقلاب بودند صلاحیت دادگاه‌های کیفری یک و دو و انقلاب را داشته باشند.

ادامه دارد...

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز