معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران ۳ مهر ماه برگزار می شود.

به گزارش مرور نیوز، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره زمان برگزاری نخستین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران اظهارکرد: آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران با هماهنگی‌های به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه‌ای در روز پنجشنبه ( ۳ مهر ماه) برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران با هدف تایید صلاحیت شاغلان حرفه پرستاری و گروه‌های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی به عنوان جزیی از فرآیند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران و گروه‌های مرتبط است.

حضرتی ادامه داد: فرآیند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و این پروانه مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.

بنابر اعلام وبدا، معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار کرد: تاکنون در چهار مرحله، حدود ۳۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه‌ای بر اساس کسب امتیاز بازآموزی صادر و مقرر شده است که از سال ‌جاری برای اولین بار کسب صلاحیت علمی از طریق برگزاری آزمون سراسری جهت فارغ التحصیلان پرستاری سال ۹۶ به بعد و فارغ التحصیلان گروه‌های پرستاری سال‌های قبل از ۹۶ که موفق به کسب امتیاز لازم باز آموزی نشده‌اند، انجام گیرد. از سال جاری پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران بر اساس کسب امتیاز از آزمون علمی و تایید صلاحیت اخلاقی و سلامت جسمی و روانی صادر می‌شود. اکنون داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای متقاضیان پست‌های مدیریتی و پرستاران متقاضی پروانه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل الزامی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز