شرکت مترو تهران آخرین وضعیت ساخت و مراحل پیشرفت مترو اسلامشهر را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، شرکت مترو تهران اعلام کرد: بازدید از روند پیشرفت پروژه مترو اسلامشهر با حضور علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران، حسین طلا شهردار اسلامشهر و جمعی از مدیران و کارشناسان متروی تهران و اسلامشهر برگزار شد.

مترو اسلامشهر با وجود طراحی‌هایی که شرکت  مترو تهران درگذشته برای آن انجام داده است از سال ۹۷ از دستور کار مترو تهران به‌عنوان مجری خارج و توسط شهرداری اسلامشهر اجرا می‌شود. در واقع مترو تهران، در حال حاضر مشاور عالی ساخت پروژه اسلامشهر است.

پیش از سال 97 تامین منابع مالی مترو اسلامشهر صرفا توسط دولت صورت می‌پذیرفت که به دلیل اندک بودن این منابع، مقررشد شهرداری اسلامشهر نیز در تامین منابع مالی از طریق تهاتر با پیمانکاران مشارکت کند.

اجرای مترو اسلامشهر در قالب دو فاز پیش بینی شده است؛ فاز اول آن ۱۰ کیلومتر با ۳ ایستگاه و فاز دوم آن ۵ کیلومتر با ۲ ایستگاه که در  حال حاضر فاز اول آن در دست اجرا بوده و تاکنون ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بر اساس این گزارش خط ۳ تهران در ایستگاه آزادگان 2 شاخه می شود که یک شاخه آن به سمت منطقه ۱۸ و شاخه دیگر به سمت اسلامشهر خواهد رفت.

با تکمیل مترو اسلامشهر، ساکنین این منطقه و نیز سایر شهروندان تهرانی می‌توانند از طریق خط ۳ از این مترو استفاده کنند. در این صورت مسافر بیشتری به خط ۳ تزریق‌شده و همین امر منجر به کاهش ترافیک مسیرهای جاده‌ای اسلامشهر به سمت تهران و نیز جنوب غرب تهران خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز