وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 94 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 19 شهریور 99 با شاخص 91 در وضعیت سالم  قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 94 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات چهارشنبه (19 شهریور 99) با عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی، در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

با تداوم جو آرام و کاهش تندی باد در طی روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد، همچنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه چهارشنبه با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد کاهش یابد. با افزایش تندی باد در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه (20 شهریور 99) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. 

به‌تدریج در طی روز از تندی باد کاسته شده و مشابه با روز گذشته غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر افزایش پیدا کرده و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق کاهش پیدا خواهد کرد. شایان‌ذکر است در اواخر وقت پنجشنبه با عدم وزش باد مؤثر و تجمع آلاینده‌ها، برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز