وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 80 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 23 شهریور 99 با شاخص 80 در وضعیت سالم قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 79 در شرایط سالم قرار داشته است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (23 شهریور 99) کیفیت هوای برخی مناطق شهرتهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک، کاهش تندی باد و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. 

در طول روز با توجه به عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

با وزش باد مؤثر در اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد. 

در نخستین ساعات روز دوشنبه (24 شهریور 99) با افزایش تردد خودروها و کاهش تندی باد، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

برقراری جو آرام در طی روز سبب تجمع آلاینده‌ها شده و با افزایش ترافیک شامگاهی و تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده که به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز