وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 25 شهریور 99 با شاخص 82 در وضعیت سالم قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 82 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جو آرام در صبحگاه روز سه‌شنبه (25 شهریور 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهیم بود. 

در طی روز کاهش تندی باد شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها را فراهم کرده، همچنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن شاهد افزایش غلظت این آلاینده در طی ساعات بعدازظهر در برخی مناطق خواهیم بود. 

در اواخر وقت سه‌شنبه با عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز چهارشنبه (26 شهریور 99) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری کرده بنابراین احتمال می‌رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. 

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی چهارشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، در بیشتر مناطق برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز