وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 83 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 2 مهر 99 با شاخص 83 در وضعیت سالم قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 94 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات چهارشنبه (2 مهر 99) با افزایش ترافیک صبحگاهی و برقراری جو آرام طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

در طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه چهارشنبه نیز با افزایش ترافیک و تداوم این شرایط جوی، بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد. 

با افزایش تندی باد تا صبح روز پنج‌شنبه (3 مهر 99) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و با وجود آغاز تردد خودروها، برقراری شرایط قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. در طی روز حاکمیت جو آرام و کاهش تندی باد تا حدودی سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. 

شایان‌ذکر است پیش‌بینی می‌شود که در ساعات پایانی پنجشنبه کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که ناشی از افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز