مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد 82 درصد آلودگی هوا سهم خودروهای سواری موجود در شهر است.

به گزارش مرور نیوز، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره کیفیت هوای تهران اظهارداشت: سهم خودروهای سواری در میان سایر وسایل نقلیه در تولید اکسید گوگرد را 82 درصد است و 18 درصد باقی‌مانده را سایر وسایل نقلیه موتوری از جمله وانت‌بارها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و خودروهای دیزلی تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دی‌اکسیدگوگرد علاوه بر این خود یک آلاینده سمی و خطرناک برای سلامت است، گفت: این آلاینده باعث شکل گیری ذرات معلق ثانویه در جو نیز می شود و سبب می‌شود در پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا به علت افزایش غلظت PM2.5 در پایتخت اتفاق می افتد، بر غلظت این آلاینده افزوده می‌شود.

مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اینکه دی‌اکسیدگوگرد، آلاینده‌ای است که رنگ ندارد اما بو دارد و غشای مخاطی سیستم تنفسی و ریه را درگیر می‌کند، خاطرنشان کرد: کاهش مصرف سوخت از طریق به حداقل رساندن استفاده از وسایل نقلیه شخصی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در شرایط عادی و همچنین انجام دوچرخه سواری و پیاده‌روی برای رسیدن به مقصد در مسیرهای کوتاه از راهکارهای کاهش آلاینده‌های هوای تهران از جمله اکسیدهای گوگرد است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز