منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آتش‌نشانان در یک مانور مشترک تقدیر کرد.

به گزارش مرور نیوز، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در حاشیه برگزاری مانور مدیریت بحران استانداری تهران گفت: نخستین بار است که مدیریت بحران استان تهران بزرگداشت روز آتش نشان را برگزار می‌کند چرا که از هفتم مهرماه سال گذشته تا هفتم مهرماه امسال بیشترین فعالیت و زحمات در سطح شهر تهران و کل استان تهران بر عهده آتش‌نشانان بوده به همین جهت مقرر شد که در مانور مشترک مدیریت بحران استانداری تهران تقدیری از آتش‌نشانان انجام شود.

وی ادامه داد: ظرف یک سال گذشته آتش‌نشانان فعالیت‌های گسترده‌ای که بعضا تجربه نخست آن‌ها بود در سطح استان تهران انجام دادند. سال گذشته در اغتشاشات آبان‌ ماه آتش‌سوزی‌هایی در سطح شهر اتفاق افتاد که مهار آن بر عهده آتش‌نشانان بود به شکلی که از ۳۳۴ جایگاه سوخت موجود در آن زمان ۲۹۰ جایگاه آسیب دید که البته سقف آسیب‌ها متفاوت بود اما آتش‌نشانان عملیات اطفا در این جایگاه‌ها را انجام دادند. همچنین در مراسم تشییع شهید سلیمانی آتش‌نشانان در سراسر مسیر حضور داشتند و خدمت‌رسانی می‌کردند.

وی تأکید کرد: در موضوع کرونا نیز ضدعفونی معابر بر عهده آتش‌نشانان قرار گرفت. علاوه بر این آتش‌سوزی‌های فصلی در سال گذشته با هیچ سالی قابل مقایسه نبود و آتش‌سوزی‌های غیرفصلی نیز باعث شد که این عزیزان زحمات زیادی را بکشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آتش‌سوزی در کلینیک سینامهر اطهر گفت: در این حادثه و آتش‌سوزی شرکت میهن که اخیرا اتفاق افتاد آتش‌نشانان ورود به موقع داشتند و موفق عمل کردند لذا با در نظر گرفتن مجموع این زحمات مقرر شد تقدیری از آن‌ها صورت بگیرد و عملیات مانور نیز در این مراسم به نوعی آموزشی تخصصی است.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت آتش‌نشانان تداعی کننده دوران دفاع مقدس برای شهروندان است، افزود: در سطح استان تهران آتش‌نشانی‌ها از تکنولوژی‌های روز بهره‌مند هستند، اما آتش‌نشانی شهر تهران با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در داخل و خارج کشور از سطح بالاتری از آمادگی و تجهیزات برخوردار است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز