اعضای انجمن صنفی کارفرمایی حفاظت در برابر آتش تاکید کردند:باید به حوزه حفاظت در برابر آتش بعد از حادثه پلاسکو به طور جدی‌تر توجه شود و مهم‌ترین مساله افزایش مقاومت سازه‌ها در برابر حریق است.

به گزارش مرور نیوز، در مجمع عمومی عادی انجمن صنفی کارفرمایی حفاظت در برابر آتش با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایمنی ساختمان در برابر آتش سوزی، حفاظت سازه ساختمان در برابر افزایش حرارت و به طبع آن کاهش مقاومت سازه است اعلام شد: اگر به این موضوع بیشتر توجه شود، شاهد اتفاقات غم انگیزی مثل پلاسکو نخواهیم بود.

حفاظت سازه از آن جهت حایز اهمیت است  که با حفظ پایداری سازه، زمان مورد نیاز جهت خروج متصرفین و انجام عملیات امداد و نجات فراهم می شود و  با بالا بردن زمان مقاومت، فرصت بیشتری در اختیار آتش نشان ها وجود دارد تا آتش را خاموش کنند.

در این نشست تاکید شد که باید در حوزه صنعت ساختمان کارهای جدی تری انجام شود، از این رو ایجاد تشکل های صنفی در حوزه تولید و اجراء با هدف افزایش بهره وری، تمرکز در سطوح تخصصی، بالا بردن سطح استانداردهای ملی، ایجاد ساز و کار تأیید صلاحیت، ایجاد راهکارهای اساسی به منظور توسعه بازار در پروژه های داخلی و بسیاری موارد دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است. 

این انجمن با هدف بهبود ساماندهی و سازماندهی صنعت حفاظت در برابر آتش تشکیل گردیده و فعالیت خود را در این دوره، رسماً آغاز کرده است.

گفتنی است؛  مجمع عمومی عادی این انجمن  با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و مهندس رامین نصیری، مهندس کسری بهزاد افشار، مهندس امیرحسین علیمیرزائی، دکتر مجید بهرامی و مهندس نصرت اله مهرام به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره این انجمن برای مدت سه سال و آقایان مهندس فراز سماواتی، مهندس هومن جوان معبودی و مهندس نادر واثقی به عنوان بازرسین انجمن برای مدت یک سال انتخاب شدند.

ضمناً در اولین نشست هیأت مدیره این انجمن، مهندس رامین نصیری به عنوان رئیس هیأت مدیره، مهندس کسری بهزاد افشار به عنوان نایب رئیس و مهندس امیرحسین علیمیرزائی به عنوان خزانه دار انجمن تعیین گردیدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز