رئیس کل دادگستری مازندران از رهایی یک زندانی از چوبه دار در پی اعلام رضایت اولیای دم و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، بامداد امروز قرار بود حکم اعدام در زندان ساری اجرا شود، فرد زندانی در سال ۱۳۹۶ درپی اختلافات مالی به اتهام قتل عمد به زندان شهرستان ساری معرفی شده است و پرونده پس از رسیدگی در دادگاه کیفری استان و قطعیت آن در دیوان عالی کشور، منجر به صدور حکم قصاص شود اما فرد اعدامی پای چوبه دار بخشیده شد.

حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران در این زمینه با اشاره به  بخشش اعدامی پای چوبه دار طی گفت‌وگویی اظهار کرد: صبح امروز در محل اجرای حکم قصاص و تلاش بی‌‌وقفه و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف و مذاکرات به‌عمل آمده با خانواده مقتول در نهایت منجر به اعلام رضایت اولیای دم شد و  محکوم به قصاص ازاعدام رهایی یافت.

وی ترویج فرهنگ صلح و سازش و گذشت را یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان در دوران مدیریت آیت الله رئیسی در قوه قضاییه برشمرد و افزود: تلاش ما در دادگستری استان مازندران نیز مبتنی بر این سیاست مهم و اثرگذار و اشاعه فرهنگ گذشت و ایثار و لزوم توجه به سازش و صلح در دعاوی است که فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز