استاندار تهران با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در روز شنبه اعلام کرد مردم شکایت درباره عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

به گزارش مرور نیوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه شورای هماهنگی ترافیک در مورد اعمال محدودیت ها کرونایی و بررسی میزان انجام آن گفت: از روز ۱۲ مهر ماه کمیته نظارت به شدت موضوع رعایت محدودیت های اعلام شده را در دستور کار قرار داده که در این زمینه دستگاه‌های دولتی به خوبی پروتکل ها را اجرا می‌کنند همچنانکه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به صورت ۱۰۰ درصدی در فضای مجازی آموزش دارند و موزه ها تعطیل هستند.

وی ادامه داد: آرایشگاه‌های زنانه در ۱۳ و ۱۴ مهر ماه ۲۴ درصد و قهوه‌خانه‌ها ۳۵ درصد محدودیت های کرونایی را رعایت کردند که تا رسیدن به بالای ۸۰ درصد فاصله داریم بر این اساس اکیپ‌های نظارت بیشتر شده تا نظارت‌ها تشدید شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اجباری شدن استفاده از ماسک از شنبه در تهران اجرایی می شود عنوان کرد: در مورد کسانی که مبتلا به کرونا هستند و با آگاهی از ابتلاء در جامعه حضور پیدا می‌کنند و از وسایل حفاظتی استفاده نمی‌کنند یا کسی که مبتلا و بیمار است اما کتمان می‌کند پیشنهاد شده جرایمی در نظر گرفته شود.

وی افزود: در محیط‌هایی مثل پاساژها، مراکز تجاری و جاهایی که افراد مراجعه می‌کنند مقرر شده در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی با متولیان آن مراکز برخورد شود و برای مردم عادی نیز سعی شده که با اقناع‌سازی، توصیه و تذکر اقدامات پیگیری شود و حتی بسیجیان نیز اعلام آمادگی کردند که گشت بزنند و به افرادی که دلیل عدم رعایت آنها نداشتن ماسک می باشد، ماسک در اختیار آنها قرار دهند.

وی تاکید کرد: مردم هر گونه شکایت درباره عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را می توانند به سامانه۱۹۰ و همچنین معاونت‌های سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران اعلام کنند و همچنین قرار شده به مرور اکیپ های نظارتی را تقویت کنیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اتخاذ تصمیمات لازم برای آغاز فصل سرما افزود: بررسی نقاط حادثه‌خیز در فصل زمستان و همچنین نیازمندی به ادواتی مثل نمک و ماسه انجام شد. مقرر شد هم پلیس و هم راهدارای ارزیابی و بررسی خودشان را به صورت مکتوب اعلام کنند تا از هم اکنون بتوانیم نسبت به تامین امکانات اقدام کنیم.

وی ادامه داد: در شمیرانات جلسه شورای ترافیک برگزار نشده که با توجه به حساسیت راه های این شهرستان به ویژه در فصل بارش و سرما، فرماندار شمیرانات مکلف است قبل از پایان مهرماه جلسه را برگزار و نتایج را انعکاس دهند.بندپی با اشاره به لزوم سرعت بخشیدن به رفع موانع اجرایی قطار حومه‌ای شهر و استان گفت: قطار حومه ای در حوزه قرچک مشکلاتی در داودآباد و محمدآباد دارد که در مورد داودآباد پیمانکار انتخاب شده و در مورد محمدآباد راه‌آهن مکلف شد نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام کند. در ورامین مشکلی وجود ندارد و در پیشوا نیز مشکل پل قلعه سین و معارضین وجود دارد که مقرر شد جهت حل و فصل آن اقدامات لازم پیگیری شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز