سردار مرتضی طلایی در صفحه اینستاگرام خود درگذشت استاد شجریان را تسلیت گفت.

به گزارش مرور نیوز، سردار مرتضی طلایی در صفحه اینستاگرام خود در پی درگذشت استاد شجریان نوشت:

محمدرضا_شجریان، مردی کم ‌نظیر در تاریخ هنر ایران زمین بود. از روزی که در محضر پدر، قرآن به صدای خوش می‌خواند، تا روزی که #ایران_ای_سرای_امید را به سرود ماندگار انقلاب بدل کرد و تا روزی چون امروز که در اربعین حسینی، به دیدار معشوق شتافت. شاید تا امروز از این امر جایی سخن نرفته باشد که میان نگارنده و استاد شجریان، رشته رفاقتی بود، شکل گرفته از اولین کنسرت بعد از انقلاب این مرد بزرگ در اصفهان. در آن روزگار من فرمانده انتظامی اصفهان بودم و ایشان بنا بود در کاخ چهل ستون، اولین کنسرت بعد از انقلاب‌شان در اصفهان را انجام دهند. همه دغدغه من این بود که برنامه بدون بهانه‌ای از طرف برخی عناصر خاص برگزار شود و در این راه میان من و ایشان، اندک بحثی بروز کرد. بعد از اجرا، با مهر و محبت از من و همکاران تشکر کردند و اشارتی به سابقه آشنایی‌شان با رهبر معظم انقلاب در مشهد... بعدها در ابتدای مسئولیت فرماندهی انتظامی تهران، با محبتی کم‌نظیر، میزبان من، در منزل‌شان شدند. و با مهری مثال زدنی، برای هر اجرا، محبتی و دعوتی.

مردی بود فاضل، هنرمندی حساس و بی‌بدیل و با قلبی پر از عشق به ایران و مردم، ای کاش بازی‌های سیاسی و فرصت طلبی دشمنان این سرزمین، بعضی خاطرات تلخ را نمی‌آفرید.

جایگاه محمدرضا شجریان در هنر ایران زمین، بی بدیل است. او از شمار هنرمندانی است که گذر ایام، گزندی به یادگارهای به جای مانده از او نخواهد داشت. روح‌اش شاد و یادش گرامی.

#مرتضی_طلایی

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز