رئیس شورای شهر اعلام کرد لیست اموال واگذار شده شهرداری به شورا ارسال شد.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای شهر در حاشیه برگزاری صحن علنی شورای شهر، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از سه سال پیش شهرداری ملزم به رسیدگی به وضعیت املاک منقول و غیر منقول واگذار شده شهردرای بوده، و باید لیست این اموال و دلائل واگذاریشان را برای شورا اعلام می کرده است، گفت: قرار است شورا نسبت به تصویب واگذاری این املاک به صورت ترجیحی نظر بدهد که متاسفانه خیلی با تاخیر انجام شد.

وی ادامه داد: یکی از دلائل این تاخیر این بود که در این دوره شهرداران عوض شدند و در دوره ای که آقای حناچی شهردار شدند، بالاخره این گزارش فرستاده شد.

هاشمی افزود: این لیست به صورت کامل به شورا آمده و به کمیسیون های مختلف ارجاع داده شد و با تصویب یک فوریت آن بعد از بررسی هر کدام از این املاک که نباید در اختیار دیگران قرار بگیرد را به شهرداری تهران اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: لیست املاک ارسالی حدود ۷ پیوست دارد، و از حدود ۲هزار ملک بررسی شده روی ۸۰۰ ملک حساسیت ایجاد شده است.

رئیس شورای شهر به بررسی اعتراض فرمانداری به یکی از مصوبات شورا هم اشاره کرد و گفت: اصلاحات در در مورد ذی حسابان شهرداری انجام شد.

وی همچنین از تصویب تبدیل ۳ هزار میلیارد اوراق مشارکت به چهار هزار میلیارد تومان در این جلسه خبر داد و با اشاره به نطق پیش از دستور خود درباره نامگذاری یکی از خیابان های تهران به نام استاد شجریان گفت: موانع مدتی است برداشته شده است و مصوبه آن اجرا خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز