یکی از فعالین فتنه ۸۸ و از دست اندرکاران اغتشاش عاشورای آن سال به عنوان سرپرست جدید معاونت روابط‌ عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران انتخاب شد.

به گزارش مرور نیوز، انگار قرار نیست حاشیه های انتصاب های مدیران شهرداری به این زودی ها خاتمه پیدا کند. بعد از انتصاب برخی از اقوام و نزدیکان چند عضو شورای شهر در مناصب مدیریتی شهرداری و همچنین انتصاب های جنجالی شهرداران و معاونین شهردار که با انتقادهای فراوانی همراه بوده و هست، اینبار انتصابی در اداره کل روابط عمومی شهرداری، به چالشی جدی برای این نهاد بدل شده است. 

در این انتصاب سید مجتبی تقوی نژاد مدیریت معاونت روابط عمومی شهرداری تهران بعد از دو سال فعالیت در این حوزه، جای خود را به سمیه عالمی پسند داد. وی پیش از این و در دوره معاونت ابراهیم شیخ، به عنوان معاون منابع انسانی شهرداری مدیریت روابط عمومی این معاونت منصوب شده بود که البته در همان زمان هم این انتصاب با حاشیه هایی جدی همراه بود. حاشیه هایی که باعث شد تا بلافاصله بعد از برکناری "شیخ" از سمت معاونت منابع انسانی، او نیز از این سمت برکنار و به اداره کل روابط عمومی کوچ کند.

جریان فتنه ۸۸ در شهرداری مهره چینی میکند، آقای حناچی حواستان هست؟

اما چرا انتصاب عالمی پسند تا این حد برای شهرداری با چالش همراه بوده و هست؟ نگاهی به سابقه این سرپرست جدید معاونت روابط عمومی می تواند جوابی باشد برای این سوال. وی یکی از اعضای فعال جبهه منحله مشارکت و عضو فعال ستاد میرحسین موسوی و از فعالین فتنه ۸۸ و بخصوص روز عاشورای سال ۸۸ بوده که چند روز بعد در شهرستان ساوه با همسرش بازداشت می شود و ۲ سال حبس تعلیقی دارد. ضمن آنکه همسر وی یعنی پیمان چالاکی نیز متهم به تبانی و تبلیغ علیه نظام می‌شود و سپس بازداشت و از سال ٨٨ تا ٩٣ را در حبس می‌گذراند. پیمان چالاکی همچنین یکی از دوستان نزدیک ابراهیم شیخ، بازداشتی ٧٨ و ٨٨ فتنه و معاون اسبق منابع انسانی شهرداری تهران است که همین رفاقت در نهایت منجر به انتصاب سمیه عالمی پور به عنوان مدیر روابط عمومی "شیخ" شد. سمیه عالمی پسند در سال ۹۱ و در نامه ای به همسرش که آن زمان هنوز در زندان به سر می برد می نویسد: من صدای تو را آنگاه که از تریبون انجمن اسلامی دانشگاه، برای تحقق عدالت و آزادی در ایران فریاد می زدی، شنیدم. صدایت را در جلسات حزب و ستادها شنیدم. صدای مردمانی بودی که امروز زندگی را به سختی می گذرانند و ما هنوز نتوانسته ایم برای کم شدن رنجشان کاری انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از این نامه آورده بود: مردمانی که قرار بود پول نفت را سر سفره هایشان ببرند اما امروز نفت به تاراج رفته و بجای آن ترس و وحشت را برایشان هدیه کرده اند. مردمانی که در عصر ارتباطات، داشتن وسایل ارتباطی برایشان جرم محسوب می شود تا مبادا از اخبار و واقعیت ها مطلع شوند و در جهل و ناآگاهی بمانند.

گفته می شود که طیف نزدیک به حسن رسولی و مجید فراهانی معتقد بودند که ابراهیم شیخ همچنان با علی افشاری و جریان خارج نشین دفتر تحکیم وحدت مرتبط است و به همین خاطر بارها در این زمینه به شهردار تهران تذکر داده بودند و حتی شنیده می شد که اختلافات عمیقی نیز با معاون اسبق منابع انسانی داشتند. اختلافاتی که در نهایت منجر به برکناری وی از این سمت شد!

بازگشت دوباره

حالا بعد از چند ماه از فعالیت بی سرو صدای عالمی پسند در روابط عمومی شهرداری که به نظر می رسد باز هم به لطف دوستان حامی جریان فکری وی بوده است، به یکباره خبری منتشر شد که حکایت از انتصاب وی به عنوان سرپرست جدید معاونت روابط‌عمومی مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران داشت. انتصابی که باعث شد تا آتشی که می رفت به لطف گذر زمان به فراموشی سپرده شود را دوباره شعله ور کند. آتش زیر خاکستری که از همان لحظه انتشار این خبر با موجی که در فضای مجازی توسط کاربران منتقد به این انتصاب به راه افتاده، دوباره شعله ور شده است. گرچه به نظر می رسد این چالش تازه آغاز شده است و در روزهای آتی باید منتظر ادامه این موج از انتقادها و چالشی جدید برای شهرداری تهران که اتفاقا این روزها به اندازه کافی با مشکلات و انتقادهایی جدی مواجه است، باشیم. گرچه به نظر می رسد مدیرکل روابط عمومی شهرداری یکی از حامیان اصلی وی می باشد و مسلما در مواجهه با انتقادهای مطرح شده تلاش خواهد کرد تا دفاع تمام قدی را از وی داشته باشد! اما باید منتظر ماند و دید که شهردار تهران نیز حاضر است تاوان این انتصاب را بپردازد یا ....؟!

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز