وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 121 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 21 مهر 99 با شاخص 121 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 118 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه (21 مهر 99) با توجه به برقراری جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌ها از روز قبل، همچنین همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود. 

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده‌ها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

با عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه روز سه‌شنبه (22 مهر 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افرایش پیدا کرده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. 

با حاکمیت جو آرام و پایدار در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود تجمع آلاینده‌ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودروها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز