آموزش و پرورش استان بوشهر خبر خودکشی پسر دانش‌آموز 11 ساله را تکذیب کرد.

به گزارش مرور نیوز، روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که از خودکشی پسر دانش‌آموز 11 ساله به دلیل نداشتن گوشی همراه و محروم ماندن از آموزش مجازی خبر می‌داد.

در این خبر آمده بود: گفته می‌شود، این دانش آموز 11 ساله ساکن شهرستان دیّر در جنوب استان بوشهر که در خانواده‌ای بی‌بضاعت زندگی می‌کرد به دلیل نداشتن گوشی همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، خود را با طناب حلق آویز کرده است!

هم‌اکنون آموزش و پرورش استان بوشهر در واکنش به این خبر اعلام کرده است:‌ با توجه به تحقیق و بررسی‌های میدانی و جمع‌آوری مستندات مربوط اعلام می‌شود، نامبرده از روز بازگشایی مدارس در 15 شهریور ماه تا روز حادثه بنا به درخواست ولی دانش‌آموز با توجه به شرایط متأثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کار آموزشی خود را از طریق شبکه شاد با تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ماه 99 به او اهدا شده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه در سامانه شاد به صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین  انجام می‌داده که تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرینهای درسی دانش‌آموز در گروه درسی موجود است.

ضمناً این دانش‌آموز جز دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده که در سال‌های تحصیلی به‌صورت مکرر مورد حمایت مدرسه و انجمن اولیا و مربیان بوده است و خانواده  او این موضوع را تأیید می‌کند.

برخی از مستندات برای تنویر و اطلاع افکار عمومی ارائه می‌شود:

تکذیب خبر خودکشی دانش آموز بوشهری

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز