رئیس شورای شهر تهران بیان کرد امیدواریم با رفتن ترامپ در کشور گشایش ایجاد شود اما نمی‌شود اکنون مسؤولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار تحمل سختی‌ها را داشت.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت:‌ جامعه ایران امروز در شرایط بسیار سخت اقتصادی قرار گرفته و شدیدترین تحریم‌ها برای کشور اعمال شده است.

وی افزود: این شرایط مشابه فشار حداکثری در دوران شعب ابی‌طالب است و در آن زمان مسلمانان با مقاومت از تحریم‌ها خارج شدند و امیدواریم با رفتن ترامپ این سختی‌ها هم در کشور برطرف و گشایشی برای مردم حاصل شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌از دلایلی که سبب موفقیت در دوره شعب ابی‌طالب شد همراهی رسول خدا (ص) با مردم در تحمل مشکلات بود پیامبر در همان زمان در همان شرایط دشوار با مردم زندگی می‌کردند و نمی‌شود اکنون مسؤولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار تحمل سختی‌ها را داشت.

هاشمی خاطرنشان کرد: امامان از جمله امام حسن و امام رضا (ع) درس‌های زیادی را در زمینه مدارا، خطاپوشی و گذشتن از آبرو برای مصلحت جامعه به ما داده‌اند و تصمیماتی که امام حسن و امام رضا (ع) بر اساس مصلحت دین و مردم انجام دادند اگر چه آن روزها با مخالفت‌هایی همراه شد اما مسیر صحیح را برای جامعه باز کرد و امیدواریم این شرایط نیز اکنون حاصل شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز