وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 29 مهر 99 با شاخص 90 در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 93 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جو آرام و پایدار در صبحگاه روز سه‌شنبه (29 مهر 99) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بوده و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. در طی روز نیز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها در مناطق پرتردد فراهم خواهد شد.

در اواخر وقت سه‌شنبه با تداوم این وضعیت جوی و افزایش ترافیک شامگاهی پیش‌بینی می‌شود غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد، هرچند افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه سبب پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد. 

صبح روز چهارشنبه (30 مهر 99) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و سبب می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. در طی روز نیز عدم وزش باد مؤثر از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری کرده، همچنین با تداوم پایداری جوی تا ساعات پایانی چهارشنبه و نیز افزایش حجم ترافیک، تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز