طبق اعلام محققان سرفه می‌تواند ابری از کرونا را در فضای اتاق پخش کند به همین جهت استفاده فرد از ماسک در حجم این ابر کروناویروس و پخش آن در فضا مهم است.

به گزارش مرور نیوز، پزشکان در یک مطالعه جدید تاکید کردند: سرفه می‌تواند ابری از کرونا را در فضای اتاق پخش کند و به همین دلیل استفاده از ماسک در کوچک شدن بزرگی و میزان گسترش این ابر ویروسی، تاثیر چشمگیری دارد.

در این بررسی آمده است: حجم این ابر کروناویروس به هنگامی که فرد ماسک به صورت خود نداشته باشد هفت برابر بزرگتر از هنگام استفاده از ماسک جراحی و ۲۳ برابر بزرگتر از هنگام استفاده از ماسک N۹۵ است.

متخصصان هندی اظهار داشتند: در بررسی های خود دریافتیم هر آنچه مسافت ابر کروناویروس را کاهش دهد همچون ماسک، دستمال یا سرفه کردن در آرنج می تواند ناحیه ای را که در آن ترشحات تنفسی هنگام سرفه پراکنده می شود کاهش دهد و بنابراین احتمال ابتلا به عفونت کمتر می شود.

به گفته محققان ۵ تا ۸ ثانیه نخست پس از سرفه در تعلیق ترشحات تنفسی موجود در هوا و گسترش بیماری بسیار مهم است. پس از این زمان، ابری از کروناویروس شروع به پخش شدن می کند.

به گزارش هلث دی نیوز، یافته های این مطالعه به محققان کمک می کند تا به فرمولی برای تعیین حداکثر تعداد افرادی که می توانند در یک بخش بیمارستان باشند، دست پیدا کنند. همچنین یافته‌های فوق به تعیین میزان گردش هوا در فضای اتاق، آسانسور، سالن سینما، خودرو، کابین هواپیما یا رستوران و کاهش احتمال ابتلا به عفونت نیز کمک می کند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز