شهردار تهران اعلام کرد زیرساخت‌های مترو به خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده است و بیشترین مشکل واگن تامین اعتبار است.

به گزارش مرور نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم  اظهارداشت:  در کارهای مهندسی معمولاً نقاط عطفی وجود دارد و همواره در یاد کسانی که در این پروژه‌ها هستند، می‌ماند. اتصال دستگاه عظیم حفاری و رسیدن به جایگاه‌هایی که نقطه عطف تلقی می‌شود از همین جنس است.

شهردار تهران گفت: به خواسته‌های پیمانکار پروژه خط ۶ و کمبود مالی با پیگیری اوراق مشارکت به خواسته‌های مالی پیمانکاران رسیدگی می‌کنیم. همچنین زیرساخت‌های مترو به خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده و بیشترین مشکل واگن تامین اعتبار است که شهرداری در این تامین اعتبار تنهاست.

حناچی با اشاره به اینکه تعداد مسافران مترو و اتوبوس اکنون در ایام کرونا به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده گفت: اما این شرایط به قبل باز می‌گردد و نیاز به حمایت دارد.

وی افزود: برای پروژه‌ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب روبرو است، حمایت بیشتری نیاز داریم. اوراق مشارکت ۹۸ رسیده است، اما مشکلات اداری در تامین داریم که انتظار داریم مشکلات هر چه زودتر حل شود.

حناچی گفت: امروز بخش انتهایی خط ۶ مترو اضافه می‌شود و 4 ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد. این پروژه از پروژه‌های پیچیده‌ای بود که از سفره چشمه علی عبور می‌کرد و نگرانی‌های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد.

وی همچنین در حاشیه این مراسم گفت: امروز در ادامه توسعه یکی از مهم ترین خطوط مترو تهران یعنی خط ۶ هستیم که شرق تهران به را غرب وصل می‌کند.

وی با اشاره به مسافت حدود 4.5 کیلومتری مسیر طی شده این خط که ۱۲۰۰ متر از آن باقی مانده است. ابراز داشت: با اتصال این تکه از چهار ایستگاه جدید به خط ۶ متر و اضافه می‌شود که با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل می‌شود.

حناچی اظهار داشت: سیبل مترو توسط متخصصان ایرانی در حال انجام است که کار مهمی است. این دستگاه روزانه ۷ متر کار می کرد و الان به ۱۴ متر در روز افزایش پیدا کرده و امیدواریم برنامه های پیش رو تا آخر امسال به پایان برسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز