مدیرکل بیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: دمای هوا در برخی مناطق کشور بین ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان مدیرکل بیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۱۶ آبان) سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب کشور فعال است، اظهار کرد: طی فردا (۱۷ آبان) گستره فعالیت این سامانه به مناطقی از غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران کشیده می‌شود و سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

 ‌وی با بیان اینکه از بعدازظهر فردا (۱۷ آبان) با نفوذ جریان‌های سرد به سواحل شمالی کشور، بارش در سواحل دریای خزر نیز آغاز می‌شود، تصریح کرد: طی این روز بارش در مناطقی از کردستان، کرمانشاه و گیلان شدت دارد و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۱۸ آبان) نیز بارش در مناطق ذکر شده ادامه دارد، گفت: طی این روز در مناطقی از گلستان و خراسان شمالی نیز بارش پراکنده دور از انتظار نیست همچنین در گیلان و غرب مازندران بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

به گفته مدیرکل بیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی فردا و پس فردا (۱۷ و ۱۸ آبان) در سواحل دریای خزر کاهش دما - حدود ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد - رخ می‌دهد و دریا مواج است همچنین طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۸ و ۱۹ آبان) در شمال شرق و شرق کشور نیز با وزش باد شدید و کاهش دما - حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد - مواجه خواهیم بود.

ضیاییان افزود: طی روز دوشنبه (۱۹ آبان) بارش در نوار شمالی کاهش می‌یابد و تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این روز در لرستان و جنوب ایلام بارش شدت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: طی روز سه‌شنبه (۲۰ آبان) گستره فعالیت این سامانه دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیز فرا می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۷ آبان) نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۸ آبان) نیز نیمه ابری، گاهی ابری و افزایش باد همراه با بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز