ناهید خداکرمی عضو شورای شهر به شهردار تهران در صحن علنی تذکر داد و گفت: باید سختگیری‌های بیشتری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم ولی متأسفانه با وجود درخواست‌ها با تعطیلی دو هفته‌ای تهران توجه نشده و دستورالعمل ناقصی که توسط ستاد مقابله با کرونا ابلاغ شده آن هم در شهر اجرا نمی‌شود.

به گزارش مرور نیوز، ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در صحن امروزشورای شهر در تذکری به پیروز حناچی درباره اجرا نشدن پروتکل‌های مربوط به کرونا در تهران، اظهار داشت: در حال حاضر 6 هزار نفر در بیمارستان‌های تهران بستری هستند و 3 هزار نفرشان وضعیت وخیمی دارند و به دستگاه‌های مربوطه پزشکی متصل هستند.بنابر این احتمال بالا رفتن آمار مرگ و میر وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران افزود: باید سختگیری‌های بیشتری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم ولی متأسفانه با وجود درخواست‌ها با تعطیلی دو هفته‌ای تهران توجه نشده و دستورالعمل ناقصی که توسط ستاد مقابله با کرونا ابلاغ شده آن هم در شهر اجرا نمی‌شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: در شرایط کرونا ویروس در پایتخت هنوز قربانی می‌گیرد و میزان ابتلا به حد نگران‌کننده‌ای رسیده رعایت پروتکل‌ها از سوی همه سازمان‌ها و نهادها امری طبیعی است که متأسفانه علیرغم تأکید مکرر شاهد هستیم آن طور که باید و شاید دستورالعمل‌های مربوطه اجرا نمی‌شود.

خداکرمی گفت: توصیه دولت، دورکاری حداقل 50 درصد نیروهای انسانی است که بسیاری از دستگاه‌های دولت از جمله وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت آن را اجرا نمی‌کنند و شهروندان به این قضیه معترض هستند و در شهرداری هم اوضاع به همین منوال است و یکی از مشکلاتی که اکنون داریم ازدحام جمعیت در حمل و نقل عمومی بوده که دلیل اصلی آن عدم رعایت پروتکل‌های عمومی مانند دورکاری و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی گفت: نرفتن کارمندان به محل کار در شرایط فعلی فایده بیشتری برای کشور دارد و در شرایطی که سازمان‌هایی مانند بهشت زهرا (س) و سازمان پسماند امکان دورکاری برای آن وجود ندارد باید شهرداری دورکاری را در دیگر سازمان‌های خود به صورت کامل اجرا کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: نکته دیگر که باید توسط حناچی مدنظر قرار گیرد این است که متأسفانه اخیرا در شهرداری هر روز یک افتتاحیه و بازدید حضوری انجام می‌شود که جای سوال مطرح است که در این شرایط فعلی این مسأله چه ضرورتی دارد.

وی بیان داشت: نباید خودمان به فاجعه دامن بزنیم از طرفی شورای شهر برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران اصرار دارد و از طرف دیگر شهرداری مشکلاتی برای کارمندانش ایجاد می‌کند که من در این زمینه به حناچی تذکر می‌دهم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز