وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بیش از ۳۱۳ هزار مرگ در سال به دلیل بیماری های غیرواگیر اتفاق می افتد بیان کرد با توجه به مرگ و میر ناشی مبتلایان مربوط به کووید ۱۹ مضطربشان کرده است، ببینید آمار وحشتناک و قاتل خاموشی چون فشار خون چه عوارضی دارد و این به اصلاح شیوه زندگی بر می گردد.

به گزارش مرور نیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دیدار با وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بعد از مدت‌ها اشتیاق، توفیق پیدا کردم که محضر وزیر ارجمند و پرتلاش آموزش و پرورش، معاونانشان و به طور ویدئو کنفرانس با مدیران استانی باشم. فرمایشات عزیزان را شنیدم و با توجه به نقش بسیار پررنگی که امروز آموزش و پرورش به عنوان یکی از دستگاه‌های مؤثر در سلامت جامعه دارد، خوشحال شدم که مواردی را باهم تبادل نظر کردیم.

وی ادامه داد: ما روزی با پوشش بالای واکسیناسیون، با مراقبت از زنان باردار، با توسعه آموزش‌های همگانی، توانستیم مرگ و میر کودکان و گروه‌های آسیب‌پذیر را در مملکت کم کنیم اما امروز با شیوع بیماری‌های غیرواگیر به خصوص بیماری‌های قلبی - عروقی، پرفشاری خون، دیابت و مواردی که ناشی از چاقی و تغذیه غلط و به خصوص شیوه زنده نامطلوب هست، مشکلات زیادی را برای کشور داریم.

وزیر بهداشت ادامه داد: سالانه حدود ۳۱۳ هزار از ۳۸۰ هزار مرگ در کشور به دلیل بیماری های غیرواگیر است. سالانه ۹۷ هزار مرگ به دلیل پرفشاری خون و عوارض ناشی از آن است. با توجه به مرگ و میر ناشی مبتلایان مربوط به کووید ۱۹ مضطربشان کرده است، ببینید آمار وحشتناک و قاتل خاموشی چون فشار خون چه عوارضی دارد و این به اصلاح شیوه زندگی بر می گردد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز