رئیس پلیس پایتخت ظهر امروز از دستگیری ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش سطح دار در ششمین طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در ششمین طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی اظهار کرد: با بهره گیری از ظرفیت‌های پلیس امنیتی عمومی و با کار اطلاعاتی و عمومی ۱۳۱ گروه اراذل و اوباش در پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: این گروه‌ها در بخش‌های مختلف عربده کشی، قدرت نمایی، ضرب و جرح، استفاده غیرمجاز از سلاح و مزاحمت نوامیس فعالیت می‌کردند.

سردار رحیمی گفت: از این ۱۳۱ گروه ۶۵ گروه در حوزه شرارت، سه گروه در بخش استفاده غیرمجاز از سلاح و ۵۴ گروه در بخش مزاحمت نوامیس شرکت داشتند.

وی گفت: در ششمین مرحله طرح اقتدار در مجموع ۱۴۶ نفر از اراذل و اوباش سطح دار، عاملین تخریب در محلات و … دستگیر شدند که از این تعداد ۵۲ نفر اوباش گری می‌کردند، ۸۷ نفر برای نوامیس مزاحمت ایجاد می‌کردند، سه نفر در رابطه با سلاح غیرمجاز دستگیر شدند و ۸ نفر در حوزه تهیه و توزیع مشروبات الکلی دستگیر شدند.

سردار رحیمی گفت: از این افراد ۷ قبضه سلاح جنگی و ۶۰ عدد فشنگ و همچنین ۳۰ قبضه سلاح سرد کشف شده است. همچنین ۱۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت هم از این افراد کشف شده است.

وی بیان کرد: پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ فضای مجازی را هم زیر نظر دارد و ۱۲۰ تارنمای عکس یا فیلم که در رابطه با اراذل و اوباش و دیگر رفتارهای خارج از عرف تولید می‌کردند شناسایی شدند که از این تعداد ۳۵ مورد مجرمانه بود که برای آنها پرونده سازی هم شد و ۹ مورد از این سایت‌ها مسدود شدند. همچنین ۵ نفر از ادمین های این کانال‌ها و صفحه‌ها دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان تاکید کرد: با اجرای ششمین طرح اقتدار پلیس امنیت عمومی ۵۷ محله در تهران بزرگ پاکسازی شد و اعلام می‌کنم طرح‌های مقابله‌ای با اراذل و اوباش همچنان ادامه دارد و اگر کسی بخواهد شرارت کند با قدرت با او برخورد می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز