وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 22 آبان 99 با شاخص 73 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات روز پنج‌شنبه (22 آبان 99) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است. 

طی روز با تداوم وضعیت مساعد جوی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی پنج‌شنبه با وجود افزایش ترافیک شبانگاهی، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد که به‌دلیل حاکمیت ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر همراه با بارش پراکنده باران است.

این شرایط جوی تا صبح روز جمعه (23 آبان 99) ادامه خواهد داشت و با کاهش ترافیک در روز تعطیل شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهیم بود.

تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر و بارش باران در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. به‌تدریج در اواخر وقت جمعه از میزان ناپایداری جوی و تندی باد کاسته شده و برغلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده خواهد شد، بااین‌وجود پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز