رییس کل دادگستری استان هرمزگان از ضرب الاجل دستگاه قضایی برای ترخیص برنج های وارداتی از گمرک قشم خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از ضرب الاجل دستگاه قضایی برای ترخیص پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی طی یک هفته خبر داد و بیان کرد: با توجه به بازدید دادستان قشم از انبار‌های گمرک در این جزیره، با صدور دستور قضایی برای ترخیص پنج هزار و ۷۰۰ تن برنج وارداتی یک هفته فرصت تعیین شده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: بر اساس این دستور قضایی و در راستای احقاق حقوق عامه، صاحبان برنج‌های وارداتی به مدت یک هفته فرصت دارند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بعد از مهلت یادشده، برنج‌های موجود در انبار‌های گمرک قشم با هدف تنظیم قیمت بازار در فروشگاه‌های معتبر توزیع خواهد شد.

صالحی با بیان اینکه تاریخ مصرف بخشی از برنج‌های موجود در گمرک قشم روبه اتمام است، افزود: برای ترخیص اینگونه کالا‌های در شرف انقضای مهلت مصرف، فرصت ارائه شده تمدید نمی‌شود و برای جلوگیری از فاسد شدن آن، برنج‌ها در فروشگاه‌های معتبر با قیمت مناسب و با نظارت اداره تعزیرات و اداره صمت عرضه خواهند شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با بیان اینکه بسیاری از گرانی‌های اخیر و افزایش قیمت‌ها توجیه ناپذیر است، از واردکنندگان کالا به ویژه مواد مصرفی مورد نیاز روزمره مردم، خواست برای جلوگیری از اختلال در روند توزیع اقلام اساسی و تنظیم قیمت ها، نسبت به ترخیص به هنگام اجناس وارداتی خود اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز