مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو خبر داد: درحال حاضر همه واکسن های ایرانی کرونا در مرحله پیش بالینی هستند.

به گزارش مرور نیوز، حیدر محمدی در نشست آنلاین سندیکای صاحبان صنایع دارویی، درباره وضعیت صدور مجوز برای آغاز مطالعه بالینی واکسن ایرانی کرونا ، گفت: ما هنوز مجوز رسمی برای مطالعات بالینی انسانی واکسن کرونا را صادر نکرده ایم و هیچ شرکتی وارد فاز بالینی نشده است و همه واکسن‌ها در مرحله پیش بالینی هستند.

وی افزود: البته در مرحله ای هستیم که برخی شرکت ها تقاضا کردند که مطالعات بالینی خود را در فاز یک، دو و سه آغاز کنند. امیدواریم این موضوع ظرف روزها یا هفته های آینده استارت بخورد.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره چهار داروی گیاهی کرونا نیز گفت: هر مجموعه ای که از طریق مجموعه ما درخواست صدور مجوز کرده باشند، درخواست‌هایشان بررسی می شود و مستنداتی از آنها خواسته می شود که ارائه می کنند. برخی از داروهایی که مجوز دریافت کرده اند، درمان علامتی علائم بیماری کروناست و برخی از این داروها هم درمان احتمالی کروناست. البته هیچ داروی شیمیایی و گیاهی که درمان قطعی کرونا باشد، تاکنون نداریم و از سوی ما هم با این عنوان مجوزی داده نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز