سرهنگ شهاب امینی رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا هشدار داد افراد پیشگو یا فالگیر را به محل کار و محل زندگی خود راه ندهید.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به شناسایی و دستگیری فردی که به بهانه دعانویسی و حل مشکلات به منازل مردم مراجعه می‌کرد، اظهار داشت: این کلاهبردار پس از شناسایی زنان دارای مشکلات خانوادگی، آنان را با طرح ادعا‌های دروغین فریب داده و اغفال می‌کرد.

وی افزود: برخی کلاهبرداران با ترفند‌های مختلف همچون فال قهوه، فال شمع، چای، ورق و... اقدام به فریب افراد ساده لوح کرده و مدعی می‌شوند با نگاه کردن به ته فنجان یا روش‌های دیگر می‌توانند از آینده خبر دهند؛ در صورتی که این موضوع صرفا ادعایی پوشالی است.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: عده‌ای از مجرمان هم با نوشتن خطوط ناخوانای عربی سعی می‌کنند این پیام را القا کنند که این نوشته‌ها می‌توانند در حل مشکلات موثر باشند؛ در صورتی که تنها هدفشان سوء استفاده و خالی کردن جیب مردم است.

این مقام انتظامی با بیان این که نباید اسرار خانوادگی را با افراد غریبه و غیر مطمئن درمیان گذاشت، تصریح کرد: به تازگی نیز گزارش‌هایی مبنی بر ادعای درمان بیماری کرونا توسط رمالان مطرح شده که به هیچ وجه صحت نداشته و مردم می‌بایست نسبت به ترفند‌های متقلبانه و فریبکارانه شیادان آگاه باشند.

سرهنگ امینی در پایان از هموطنان خواست هرگز به افرادی که خود را پیشگو یا فالگیر معرفی می‌کنند اعتماد نکرده و از ورود این گونه افراد به محل کار و به خصوص محل زندگی خود خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز