پیروز شهردار تهران در واکنش به تذکر عضو شورای شهر بیان کرد: باید تا پایان سال ۱۴۰۰ همه محلات شهر تهران حداقل دارای یک بوستان باشند.

به گزارش مرور نیوز، پیروز حناچی در واکنش به تذکر رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران مبنی بر « توجه به رفع مشکلات فضای سبز و بوستان‌ ‌های محلی در 75 محله شهر تهران » از ایجاد حداقل یک بوستان در هر محله تهران تا پایان 1400 خبر داد.

متن پاسخ شهردار تهران به مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به شرح ذیل است.

در خصوص «تذکر جناب فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران پیرامون توجه به رفع مشکلات فضای سبز و بوستان‌های محلی در 75 محله شهر تهران» به استحضار می رساند:

1- توسعه فضای سبز از مهم‌ترین اولویت‌های شهرداری و شورای شهر تهران در دوره جدید مدیریت شهری است و با تلاش‌های صورت گرفته، هم‌اکنون سرانه فضای سبز شهر تهران به‌طور متوسط 16.33 متر به ازای هر نفر است که از میزان تعیین‌شده در قانون هوای پاک مصوب سال 1396 هیأت دولت که میزان سرانه را برای شهرهای کشور 15 مترمربع تعیین کرده است بالاتر است؛ اگرچه متأسفانه در تعدادی از مناطق به دلیل بافت فشرده مسکونی، امکان احداث بوستان میسر نیست و راهکار اساسس آن تجمیع پلاک‌ها در بافت مسکونی و ایجاد سرانه‌های خدماتی ازجمله فضای سبز است که نیازمند یک عزم ملی است.

2- در راستای تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» سعی شده است تا حداقل یک بوستان در هر یک از محلات شهر تهران احداث می شود. در این رابطه با اقدامات انجام‌شده در حال حاضر تعداد محلات فاقد بوستان در شهر تهران از 17 محله در سال 1396 به 10 محله از مجموع 353 محله شهر رسیده و انتظار می‌رود تا پایان سال 1400 همه محلات شهر تهران حداقل دارای یک بوستان باشند.

3- هم‌اکنون در محله دهقان در منطقه 7 بوستانی در حال احداث می‌باشد، هم‌چنین نسبت به شناسایی اراضی در محلات آگاهی واقع در منطقه 11، نبی اکرم (ص) در منطقه 14 و جلیلی و مقدم در منطقه 17 اقدام لازم صورت گرفته که پس از تملک، احداث بوستان در آن‌ها آغاز خواهد شد.

4- اقداماتی در قالب اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس محلی سال 1398 و به‌منظور جلب مشارکت شهروندی و رفع نواقص محلات، به انجام رسیده است و علاوه بر آن رفع مشکلات فضای سبز محلات اعلام شده در متن تذکر عضو شورا نیز در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.

ضمناً اعتبارات لازم برای نگهداشت و توسعه فضای سبز شهر تهران در قالب ردیف‌های بودجه مصوب مناطق بیست‌ودوگانه و همچنین پروژه‌های توسعه محلی با تخصیص اعتبار به میزان 100 درصد منظور شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز