فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اعلام کرد: از شناورهای توقیفی توسط مرزبانی هرمزگان 293 هزار کیلو و 106گرم انواع ماهی قاچاق و 590 کیلوگرم میگو کشف شده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین دهکی فرمانده مرزبانی هرمزگان از مقابله جدی مرزبانان با صید غیرمجاز در آب‌های خلیج فارس خبر داد و افزود: حضور کشتی‌ها و صیادان خارجی در آب‌های خلیج فارس چند سالی است که به دغدغه ساحل‌نشینان تبدیل شده و مطالبه‌گری‌های بسیاری برای ممانعت از فعالیت این کشتی‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: آنچه در جریان این صیادی، مورد انتقاد مردم و مرزنشینان مناطق ساحلی حوزه خلیج فارس قرار گرفته، نحوه صید ماهی است که به روش ترال صورت می‌گیرد و در اصطلاح به آن صید ترال می‌گویند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان تصریح کرد: این صید به این نحو انجام می‌شود که کف دریا را جارو می‌کند و نه تنها نسل آبزیان از بین می‌رود بلکه شاید نسلی از انسان‌ها را هم از دیدن این آبزیان محروم کند.

سردار دهکی عنوان کرد: اکنون با وجود اعلام ممنوعیت صید ترال از سوی نهادهای مسئول، همچنان توقیف کشتی‌های صید ترال در آب‌های خلیج فارس ادامه دارد چراکه این کشتی‌ها از فعالیت خود در این آب‌ها دست نکشیدند و در حال صیادی به روش ترال هستند.

این مقام ارشد مرزبانی در استان هرمزگان خاطر نشان کرد: 15 شناور لنج، 10 کشتی، 4 قایق (جمعا 29 شناور) و یک دستگاه خودروی متخلف از ابتدای سال جاری تاکنون از سوی مرزبانان استان شناسایی و توقیف شده اند.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری 151 متهم از ابتدای سال تاکنون افزود: از شناورهای توقیفی توسط مرزبانی هرمزگان 293 هزار کیلو و 106گرم انواع ماهی قاچاق و 590 کیلوگرم میگو به ارزش 231 میلیارد و 685 میلیون و 370 هزار ریال کشف شده است.

سردار دهکی در پایان با هشدار به متخلفان و ناامن کنندگان فضای کسب و کار مردم در دریا خاطرنشان کرد: مرزبانان هرمزگان همراه و همگام با سایر دستگاه های اجرایی با جدیت تمام با متخلفان حوزه دریا برخورد خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز