وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 129 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروزیکشنبه 23 آذر 99 با شاخص 129 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 117 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (23 آذر 99) کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از افزایش ترافیک، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. 

در طول روز نیز با توجه به پایداری و سکون جو شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و بنابراین کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در صبح روز دوشنبه (24 آذر 99) با آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که به‌دلیل حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر خواهد بود. 

احتمال استمرار پایداری جو در طی روز، موجب تجمع آلاینده‌ها خواهدشد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه ادامه داشته و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز