وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 134 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 28 آذر 99 با شاخص 134 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 142همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز جمعه (28 آذر 99) کیفیت هوا در برخی مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. 

در طی روز با حاکمیت جو پایدار شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد در اواخر وقت جمعه، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش ناپایداری و احتمال بارش باران در ساعات پایانی جمعه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

صبح روز شنبه (29 آذر 99) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود. به‌تدریج افزایش نسبی تندی باد در طی روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. 

شایان‌ذکر است که در ساعات پایانی شنبه با توجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز