وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 58 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 29 آذر 99 با شاخص 58 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 134 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می‌دهد که در صبح روز شنبه ( ۲۹ آذر ۹۹) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ناپایداری جوی، بارش باران و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

در طی روز با کاهش تندی باد تا حدودی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها فراهم خواهد بود. همچنین با افزایش ترافیک شامگاهی در اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. 

در صبح روز یکشنبه (۳۰ آذر ۹۹) با افزایش تردد خودروها انتظار می‌رود در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

در طی روز با استمرار پایداری جوی به تدریج بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد. بنابراین در اواخر وقت یکشنبه با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز