وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 114 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 30 آذر 99 با شاخص 114 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 104 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (30 آذر 99) کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داشت که عمدتاً ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها است.

در طول روز با حاکمیت جو پایدار و تندی ناچیز باد، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی یکشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. 

در نخستین ساعات روز دوشنبه (1 دی 99) با افزایش تردد خودروها و عدم وزش باد انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در طی روز نیز مشابه روز قبل حاکمیت جو پایدار سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. شایان‌ذکر است با استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز