وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 128 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 2 دی 99 با شاخص 128 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 123 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز سه‌شنبه (2 دی 99) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

در طی روز با حاکمیت جو آرام شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

در شامگاه سه‌شنبه نیز با استمرار پایداری جوی، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق، پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

عدم وزش باد مؤثر در صبح روز چهارشنبه (3 دی 99) همراه با افزایش ترافیک سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد خواهد شد. 

با تداوم این شرایط جوی در طی روز احتمال می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود. در اواخر وقت چهارشنبه با رشد ابر و احتمال بارش باران در برخی ساعات تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، بااین‌حال با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز