معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران از جزئیات اجرای طرح شهید سلیمانی کرونا در غرب پایتخت خبر داد و گفت: انجام تست تشخیص سریع کرونا از دیگر خدماتی است که به منظور شناسایی سریع مبتلایان در این مراکز موقت انجام می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از ابتدای آذر و آغاز طرح شهید سلیمانی پنجاه و دو مرکز موقت با همکاری بسیج، امور مساحد و شهرداریها در غرب و شمال غرب تهران و پنج شهرستان شهریار، بهارستان، شهرقدس، رباط کریم، ملارد و قدس راه اندازی شده‌اند که مسئولیت بررسی وضعیت اطرافیان در تماس با فرد مبتلا از جمله خانواده، دوستان و همکاران وی را بر عهده دارند.

وی با اشاره به تحویل کیت تست تشخیص سریع کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: انجام تست تشخیص سریع کرونا از دیگر خدماتی است که به منظور شناسایی سریع مبتلایان در این مراکز موقت انجام می‌شود.

 عشرتی گفت: تعداد مراکز متخب کووید ۱۹ نیز در حال حاضر به سی و دو مرکز رسیده که در قالب مراکز ۱۶ ساعته فعالیت دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: در مراکز منتخب فقط افرادی که دارای علایم بیماری هستند، پذیرش می‌شوند؛ ضمنا پیگیری حال افراد مبتلای قطعی بر اساس آزمایش PCR به عهده کارشناسان این مراکز است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز