وزیر بهداشت گفت: ویروس انگلیسی از قدرت سرایت و بیماری‌زایی بالاتری برخوردار است.

به گزارش مرور نیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت بعد از ظهر چهارشنبه در ارتباط زنده با شبکه خبر سیما، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا ، واکسن و همچنین ویروس انگلیسی پرداخت.

وی با اشاره به رصد شبانه روزی طرح شهید سلیمانی، گفت: باز هم جهان روزهای پر التهابی را سپری کرد.

نمکی با عنوان این مطلب که ایران بر عکس جهان روزهای کم التهاب تری را سپری کرد، افزود: میزان مرگ و میر و ابتلا نسبت به بقیه کشورهای جهان، روزهای آرام تری را سپری کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای کنترل بیماری در کشور، گفت: از اولین روز آذر که پر از نقاط قرمز کرونایی در کشور بودیم، در آخرین روز آذر ۹۹ نقاط قرمز محو شد.

نمکی ادامه داد: البته هنوز نقاط پر التهاب در برخی از مناطق شمالی کشور دیده می‌شود و باید مراقبت باشیم به روزهای گذشته باز نگردیم.

وی به ویروس انگلیسی اشاره کرد و گفت: این ویروس از قدرت سرایت و بیماری‌زایی بالاتری برخوردار است.

وزیر بهداشت با اشاره به ممنوعیت پروازهای ایران به انگلستان، افزود: تاکنون ردپایی از این ویروس در کشور پیدا نکرده‌ایم. البته ما موتاسیون در ویروس دیده بودیم اما هیچکدام از نوع انگلیسی نبوده است.

وی ادامه داد: پیرامون واکسن کرونا ، مردم فقط صحبت را از وزیر بشنوند. همان طور که داروهای ضد ویروس در هر کجای دنیا مصرف شده است، برای مردم خودمان تهیه و تولید کرده‌ایم.

نمکی افزود: در رابطه با واکسن هم همه راه‌ها را می ‌رویم و از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دنیا در حال خرید هستیم. البته هیچ جای دنیا بر روی واکسن قسم نخورده‌اند. در آینده نزدیک خبرهای خوشی از آغاز تزریق واکسن خواهیم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز