وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 116 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 7 دی 99 با شاخص 116 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 113 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، پایداری جوی همراه با عدم وزش باد تا صبحگاه روز یکشنبه (7 دی 99) سبب خواهد شد کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در طول روز با حاکمیت جو پایدار و آرام شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد بود و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در نخستین ساعات روز دوشنبه (8 دی 99) با افزایش تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها از شب قبل، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که ناشی از حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد طی ساعات گذشته است. 

استمرار ناپایداری و سکون جو در طی روز بر میزان آلاینده‌ها خواهد افزود که وضعیت نامطلوب کیفیت هوای بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. 

شایان‌ذکر است با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه و افزایش تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز