رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: مانیتورهای اطلاع رسانی در کوهستان های تهران نصب می شود.

به گزارش مرور نیوز، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره اقدامات و محدوده وظایف حوزه بحران پایتخت در خصوص کولاک و سقوط بهمن در ارتفاعات تهران اظهارداشت: در سال‌های گذشته سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ارتباط با حوادثی که در کوهستان‌های پایتخت اتفاق افتاده است، اقدامات داوطلبانه‌ای را انجام داده که به ایجاد «ناحیه کوهستان» در شهرداری منطقه یک منتهی شده است اما به‌طور قانونی تاکنون برای این سازمان وظیفه‌ای در خصوص کوهستان تعریف ‌نشده است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها همانند هلال‌احمر، فدراسیون کوهنوردی، ناحیه کوهستان شهرداری و حتی صداوسیما و سازمان هواشناسی بر اساس وظایف قانونی یا داوطلبانه خود اقداماتی را جهت استفاده بهینه و امن شهروندان از محیط کوهستان انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: اما این حادثه نشان می‌دهد اقدامات فعلی کافی نبوده و نیاز به توجه بیشتر، سرمایه گذاری و برنامه ریزی جدی تر در این حوزه وجود دارد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه حادثه اخیر نیاز به مکانیسم‌های اجرایی هشدار و جلوگیری از ورود به کوهستان از مبادی داخل شهر را نشان داد، گفت: این سازمان بنا به دستور اخیر شهردار تهران به‌زودی با نصب مانیتورهای اطلاع‌رسانی و هشدار در مبادی ورودی کوهستان اقدام به اعلام هشدارهای لازم در این خصوص می‌کند.

وی افزود: البته اجرایی شدن این موضوع همکاری جدی‌تر شهرداری‌های مناطق 1، 4، 5 و 22 به‌ویژه «ناحیه کوهستان» را می‌طلبد که اطمینان داریم این همکاری به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین تاکید کرد: به دلیل تصویب نشدن آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت بحران مصوب سال ۱۳۹۸ تکالیف و مسئولیت ها در حوزه بحران پایتخت در حد کلیات باقی مانده و شرح وظایف هر مجموعه روشن نشده است.

کرمی محمدی در پایان پیشنهاد داد این روز در تاریخ شهر به نام این کوهنوردان عزیز نام‌گذاری شود تا به یاد داشته باشیم دامنه کوه‌های البرز در مجاورت شهر تهران نیاز به توجه، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی بیشتر و جدی‌تر دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز