سردار حسین رحیمی اعلام کرد: در چهلمین مرحله از طرح رعد سه هزار و ۱۲۷ فقره از اموال سرقتی و ۱۳۷ دستگاه موتورسیکلت و خودرو کشف و ضبط شد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح رعد ۴۰ در مقر پلیس پیشگیری تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهلمین مرحله از طرح رعد  با ۳۱۲ حکم قضایی اجرا و ۶۷۰ مجرم که در زورگیری، سرقت‌و کیف قاپی مشارکت داشتند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: ۳۴ باند در این طرح شناسایی و منهدم شده و بالغ بر سه هزار و ۱۲۷ فقره از اموال سرقتی و  ۱۳۷ دستگاه موتورسیکلت و خودرو کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی با اشاره به رسیدگی به ۸۰۲ پرونده در این طرح، ارزش ریالی اموال مکشوفه را ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد.

 سردار رحیمی از کشف ۱۲۱ هزار قلم کالای قاچاق خبر داد و گفت: در این طرح ۲۸ قاچاقچی دستگیر شده و ارزش اموال مکشوفه ۱۳ میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: در این مرحله از طرح رعد، هفت قبضه اسلحه شکاری و جنگی، ۱۰۱ قبضه سلاح سرد شامل قمه، چاقو که بیشتر برای خفت‌گیری و زورگیری استفاده می‌شد و همچنین یکصد کیلوگرم انواع و اقسام مواد مخدر کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به حادثه روز جمعه در ارتفاعات شمال تهران گفت: در روز حادثه، پلیس کوهستان همراه با دیگر نیروهای امدادی مانند اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی از همان ابتدای شروع حادثه در محل حضور داشت و کم‌کاری در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در روزهای قبل از حادثه هواشناسی توصیه‌های لازم را در خصوص احتمال ریزش بهمن در این منطقه کرده بود گفت: متاسفانه برخی افراد به توصیه‌های کارشناسی عمل نکرده و به آن بی‌توجه بوده‌اند ما از مردم خواهش می‌کنیم در هر موردی به توصیه کارشناسان توجه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز