وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 153 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز  جمعه 12 دی 99 با شاخص 153 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 158 همچنان در شرایط ناسالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز جمعه (12 دی 99) با حاکمیت جو پایدار و آرام همراه با انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته، کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

در طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. همچنین در اواخر وقت جمعه، افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر نواحی دورازانتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز شنبه (13 دی 99) همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و در نتیجه پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

حاکمیت جو پایدار و آرام در طی روز نیز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و با افزایش تردد خودروها در ساعات پایانی شنبه بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوای شهر تهران به‌ویژه در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز