سید آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران بیان کرد: باید بحث مازوت‌سوزی به شکل شفاف مورد رسیدگی قرار بگیرد.

به گزارش مرور نیوز، سید آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره وضعیت آلودگی هوا ی تهران گفت: شورای شهر به عنوان مدافع حقوق عامه مردم نسبت به این موضوع واکنش داشته و اعتراض می‌کند که تعدد تذکرات امروز نیز این مسأله را نشان می‌دهد.

وی افزود: از قوه قضائیه درخواست دارم نسبت به این موضوع توجه کنند و بحث مازوت‌سوزی به شکل شفاف مورد رسیدگی قرار گیرد همچنین کمیسیون اصل 90 نیز باید به این مسأله نه تنها در تهران بلکه در کل سطح کشور ورود یابد.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه به موضوع تأخیر در ارسال دو لایحه ساختمان سبز و صندوق محیط زیست و توسعه حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت:‌اگر ساختمان سبز در تهران داشته باشید میزان مصرف برق و انرژی کاهش می‌یابد و فشار کمتری به نیروگاه‌ها وارد خواهد شد.

میلانی گفت: گاهی در شهرداری هم نسبت به این موضوع ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند در حالی که این مسأله بسیار حائز اهمیت است. برخی از نمایندگان مجلس هم می‌‌گویند به این مسأله چشم امیدی نداشته باشید که از بودجه ملی اعتباری برای حمل و نقل عمومی و حفظ محیط زیست هزینه شود که همه این موضوعات نشان می‌دهد باید شهر به خود اتکا داشته باشد و منابع را پیدا کند.

وی در تذکری به حناچی گفت: دو سیاست در برنامه سوم توسعه شهر تهران بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش ساختمان و تأمین مالی از طریق صندوق محیط زیست است. در روزهای اخیر افزایش 30 درصدی مصرف گاز و پدیده مازوت‌سوزی در نیروگاه‌های اطراف تهران، یک ریسک مهم محیط زیستی آشکار ساخته بنابر این ضرورت دارد مدیریت شهری نسبت به بهینه‌سازی مصرف انرژی در حوزه ساخت و ساز ریل‌گذاری‌های لازم را انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز