وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 94در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه 16 دی 99 با شاخص 85 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 94 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه روز سه‌شنبه (16 دی 99) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است، بااین‌حال هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق بوده و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. 

در طی روز وزش باد مؤثر تا حدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. در اواخر وقت سه‌شنبه افزایش ترافیک شامگاهی سبب خواهد شد غلظت ذرات معلق افزایش یافته و به‌تبع آن کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه‌شنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

صبح روز چهارشنبه (17 دی 99) با آغاز تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

افزایش پایداری جوی و کاهش تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و بنابراین در ساعات پایانی چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز