وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 149 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 21 دی 99 با شاخص 149 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 152  همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس  قرار داشته است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (21 دی 99) کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از افزایش تردد خودروها، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. 

در طول روز نیز با توجه به وارونگی و سکون جو، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و بنابراین کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. 

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در صبح روز دوشنبه (22 دی 99) با آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که به‌دلیل حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر خواهد بود. 

استمرار پایداری جو همراه با پدیده وارونگی در طی روز، موجب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه ادامه داشته و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز