وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 162 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 24 دی 99 با شاخص 162 در وضعیت ناسالم برای همه گروه هاقرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 174 همچنان در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران مبین آن است که صبح روز چهارشنبه (۲۵ دی ۹۹) کیفیت هوا در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو پایدار و آرام، انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است. 

در طول روز عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم قرار بگیرد.

در صبح روز پنجشنبه (۲۵ دی ۹۹) عدم وزش باد مؤثر، انباشت آلاینده‌ها و آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق شده و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) قرار خواهد گرفت.

تداوم پایداری همراه با سکون جو در ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. شایان‌ذکر است با استمرار پایداری جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه، برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز