وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 79 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 29 دی 99 با شاخص 79 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 94 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز دوشنبه (۲۹ دی ۹۹) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است، بااین‌حال در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. 

در طول روز افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود. 

در صبح روز سه‌شنبه (۳۰ دی ۹۹) با افزایش تردد خودروها انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

ناپایداری جوی همراه با وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. 

شایان‌ذکر است با حاکمیت ناپایداری جو و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق پرتردد شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا این مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز