وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 66 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 1 بهمن 99 با شاخص 60 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 67 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران مبین آن است که صبح روز چهارشنبه (۱ بهمن ۹۹) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است. 

در طول روز افزایش تندی باد از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم ناپایداری جوی تا اواخر وقت چهارشنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

افزایش ناپایداری، رشد ابر و احتمال بارش تا صبح روز پنجشنبه (۲ بهمن ۹۹) و همچنین عدم انباشت آلاینده‌ها سبب برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

به تدریج در طول روز بر تندی باد افزوده شده و به تبع آن پراکندگی آلاینده‌ها پیش‌بینی می‌شود. شایان‌ذکر است با استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز