رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از نصب مانیتورهای اطلاع رسانی در مبادی ورودی کوهستان های پایتخت در مناطق ۲،۱، ۵ و ۲۲ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، رضا کرمی محمدی درباره اتمام نصب مانیتورهای اطلاع رسانی در مبادی ورودی کوهستان تا پایان بهمن‌ سال جاری در پایتخت گفت: پس از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، تعداد ۱۰ مانیتور اطلاع رسانی و هشدار برای نصب در نقاط مورد نیاز در نظر گرفته شده است. این نقاط شامل مناطق ۲،۱، ۵ و ۲۲ در سطح شهر تهران است.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام در پی دستور اخیر شهردار تهران در حال اجرایی شدن است، گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران هیچ‌گاه در مورد حوادثی که در کوهستان رخ‌داده است مسئولیت قانونی نداشته و تمام اقداماتی که تاکنون از سوی این سازمان صورت گرفته به‌صورت داوطلبانه بوده. با وقوع حادثه سقوط بهمن در ارتفاعات پایتخت در دی‌ سال جاری، سازمان با صلاحدید شهردار تهران موظف به نصب مانیتورهای اطلاع رسانی و هشدار در مبادی ورودی کوهستان شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد: تکمیل این پروژه می‌تواند هنگام بارش برف، نیاز پایتخت را به مکانیسم‌های اجرایی هشدار و جلوگیری از ورود به کوهستان از مبادی داخل شهر مرتفع کند. بدین‌صورت می‌توان به‌موقع هشدارهای لازم را متناسب با تغییرات جوی در خصوص کوهستان ارائه داد.

وی در پایان تاکید کرد: تهران با انواع مخاطرات مواجه است و اجرایی شدن این پروژه می‌تواند به تکمیل چرخه بحران در حوزه آمادگی و پیشگیری کمک کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز